• Október - mesiac úcty k starším

• Babička ma naučila variť si čaj s medom.

Opravovať , čo kde treba, to zas robím s dedom.

Moji starkí šikovní sú a  všeličo vedia.

Aj keď dačo vyparatím, našim nepovedia.

Sú to verní kamaráti, často u nich bývam.

Raz im všetko s láskou vrátim,v  srdiečku ich skrývam.

"Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.

Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku,

podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov,

keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý.

Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. A preto sme sa aj my v našej MŠ rozhodli potešiť starkých v zariadení sociálnych služieb Zlatý vek v Komjaticiach malým ale o to srdečnejším vystúpením.

• Jesenné slávnosti

• Aj tento rok sa v našej MŠ konali jesenné slávnosti v spolupráci s našimi kolegyňami z NP POP III.

Deti mali možnosť oboznámiť sa a vyrábať z prírodných materiálov. Obliekali pani jeseň, skladali z gaštanov podľa predlohy, vyskúšali si moržovanie kukurice, spoločnými silami lepili tekvicu, prstovým maľovaním vytvárali kvapky dažďa, vyrábali triednych šarkanov a listy so spektrom farieb.

Deti zažili dopoludnenie plné tvorenia a zábavy.

• Simsalala

• Aj tento rok k nám zavítala Simsalala s jej hudobným koncertom pre deti. Zažili sme hodinu plnú zábavy, spievania a tanca. Ďakujeme.

• Oznam pre rodičov

• Oznamujeme rodičom detí materskej školy, že zajtra, t.j. 4.10.2023 sa v našej materskej škole bude konať pesničkovo - zábavný koncert Simsala.

Prosíme rodičov detí, aby cenu vstupného 3€ zaplatili pani učiteľkám najneskôr zajtra ráno - 4.10.2023.

Vopred ďakujeme.