• Ďakujeme 🥰

• Dňa 27.6.2022 sme dostali veľké pohodové prekvapenie od pána Ondreja Nového a ostatných kolotočárov v podobe jazdy na kolotoči zadarmo. Deti z celej škôlky si jazdu užili a zabavila sa na detskej manéži.  Ďakujeme za každoročné prekvapenie všetkým kolotočárom a prajeme im všetko dobré.

• Rozlúčková slávnosť 2022

• Dnes je veľký deň, splnil sa mi sen!

Od septembra budem žiačik, nebudem už predškoláčik.

Zastrúham si pastelky, kúpim novú tašku

A naučím sa poľahky zaviazať si topánky.

Do aktovky pastelky, ceruzky a kriedy,

po prázdninách veru tak, šup do prvej triedy!

Trieda Slimáčikov

Trieda Včielok

Trieda Lienok

Lúčime sa s kamarátmi škôlkarmi

• Výlet za dobrodružstvom

• Dňa 16.6.2022 sme ráno nasadli do autobusu a vybrali sme sa na dobrodružnú cestu do Nitrianskeho parku Sihoť.

Po príchode nás už v parku čakala kynologička pani Juliana Ptáčková, ktorá mala pri sebe dvoch štvornohých pomocníkov: Indiána a Moďa. Pani Ptáčková deťom porozprávala, čo je jej náplň práce, ako sa starať o psíkov a ako ich trénuje. Deti to veľmi zaujímalo a so psíkov boli nadšené. Niektoré deti dokonca dostali možnosť vyskúšať si, ako náročná je práca so štvornohými miláčikmi.

Po krátkej ukážke výcviku psíkov sme sa spoločne s deťmi poprechádzali po parku, kde sme objavili zvieratká, bludisko, preliezky, zatrúbil na nás vláčik a nakoniec sme si pochutnali na osviežujúcej zmrzline.

Náš výlet sa skončil príchodom do škôlky, chutným obedom a nezabudnuteľnými spomienkami na výlet za dobrodružstvom.

• Medzinárodný Deň Detí 2022

• „Zatiaľ čo my sa snažíme naučiť naše deti všetko o živote, naše deti nás učia čo je život.“ - (Angela Schwindt)

Tak, ako po minulé roky aj tento rok sme MDD oslávili spolu s deťmi výnimočne,  pretože si to zaslúžia.

Pripravili sme im úžasný deň plný zábavy,  v ktorom nechýbali sútaže,  atrakcie, skakací hrad, maľovanie na tvár,  hostina, darčeky a samozrejme nechýbala ani zmrzlina.

Veríme, že si deti svoj sviatok užili a vychutnali si deň plný zábavy naplno.

• Klaun hudobníkom

• Neverbálne predstavenie o klaunovi Adynovi, ktorý odišiel zo slávneho cirkusu a dal sa na vlastné chodníčky , aby sa stal hudobným virtuózom.

Klaun Adyno v tejto klauniáde predstavil žonglérske kúsky, ktoré deti neraz prekvapili svojou dômyselnosťou a vtipom.

Tento figliar totiž žongloval aj s celkom netypickým predmetmi, ktoré za bežných okolností nie sú určené na žonglovanie. Okrem rôznych rekvizít pracoval Adyno s rolovacou doskou a valcom, na ktorej rád balansuje. Predstavenie rátalo s účasťou detí, ktoré klaun nenútene vťahoval do hry.

Deti boli z vystúpenia nadšené a naplno sa zabávali spolu s klaunom Adynom.